Ndërlidhjet

Gjermania dhe Gana kualifikohenGjermania dhe Gana janë dy kombëtaret që kualifikohen në garat eliminatore në Botërorin 2010.

Në ndeshjet e grupit D, Australia mundi Serbinë 2:1, por nuk i mjaftoi që të kualifikohet.

Gjermania gjithashtu mundi Ganën me rezultat 1:0.

Në ndeshjet eliminatore luajnë Gana-SHBA dhe Anglia-Gjermania.
XS
SM
MD
LG