Ndërlidhjet

Kina thotë se shpartalloi komplot 'terrorist'Kina thotë se e ka shpartalluar një celulë “terroriste” në rajonin e trazuar Ksingjiang, afro një vit pas shpërthimit të dhunës etnike që la rreh 200 të vdekur.

Ministria e Sigurisë Publike tha se janë arrestuar më shumë se 10 njerëz dhe është sekuestruar eksploziv.

Kina i fajëson ata, të cilët i quan separatistë, për sulmet ndaj policisë dhe objekteve qeveritare.
XS
SM
MD
LG