Ndërlidhjet

Obama emëroi Dejvid Petraus në vend të MekKristalPresidenti amerikan Barak Obama e emëroi gjeneralin Dejvid Petraus në detyrën e komandantit të forcave amerikane dhe të NATO-s në Afganistan.

Obama e bëri këtë njoftim pas takimit me gjeneralin Stenli MekKristal në Shtëpinë e Bardhë.

MekKristal dha dorëheqje për komentet e tij në një artikull në revistën 'Rolling Stone'.

Emërimi i gjeneralit Petraus duhet të miratohet në Senat.
XS
SM
MD
LG