Ndërlidhjet

Pakistan: Pritet vendimi për pesë amerikanëtGjykata e Pakistanit sot pritet të japë vendimin në rastin e gjykimit të pesë amerikanëve, të akuzuar për komplot terrorist.

Pesë myslimanët e rinj nga zona e Uashingtonit u arrestuan në Pakistan në dhjetor.

Gjykimi në qytetin Sargodha të provincës Punxhab është i mbyllur, dhe zhvillohet nga një gjykatë e posaçme kundër terrorizmit.
XS
SM
MD
LG