Ndërlidhjet

Barcelonë: 12 të vdekur nga treniTë paktën 12 njerëz kanë vdekur dhe 13 janë plagosur mbrëmë në një aksident hekurudhor në jug të Barcelonës, kur treni i udhëtarëve goditi një grup njerëzish që përpiqeshin t'i kalojnë binarët.

Viktimat dhe të plagosurit janë kryesisht të rinj, të cilët kremtonin një festival tradicional veror.

Autoritetet thanë se grupi përpiqej t'i kalojë binarët për të shkuar në plazhin në afërsi.

XS
SM
MD
LG