Ndërlidhjet

Francezët kthehen kokëulur në shtëpi


Gjatë takimit Franca - Uruguaji
Kombëtarja e Francës është kthyer në Paris nën mbrojtje të fortë policore, pas dështimit në rrethin e parë të garave në Botërorin 2010. Aeroplani çarter ateroi në aeroportin Bourget, 20 km në veri të Parisit, pas 15 orë fluturimi nga Afrika e Jugut.

Përkrahësit e ekipit ishin të paktë në numër.

Dhjetëra fotografë, kameramanë dhe gazetarë ishin të detyruar të qëndrojnë në distancë.
XS
SM
MD
LG