Ndërlidhjet

Italia largohet nga Botërori 2010


Në kuadër të Grupit F në Botërorin 2010, Sllovakia ka mundur Italinë me rezultatin 3:2, ndërsa Paraguaji dhe Zelanda e Re kanë luajtur baraz 0:0.

Nga ky grup, për garat e mëtejme janë kualifikuar Paraguaji dhe Sllovakia, ndërsa kampioni aktual botëror, Italia, është diskualifikuar nga garat e mëtejme.
XS
SM
MD
LG