Ndërlidhjet

Eliminimi i Italisë – errësirë totale


Gjatë takimit Itali-Sllovaki
Eliminimin e kombëtares italiane nga Botërori 2010, shtypi në Romë e ka vlerësuar si “errësirë totale”.

“Është errësirë totale”, shkruan La Gazzeta dello Sport, për të shtuar se kjo ka qenë “kombëtarja më e dobët (italiane) që është parë ndonjëherë”.

“Ka qenë dita më e errët dhe më e llahtarshme në historinë e futbollit italian”, pohon editoriali i kësaj gazete.

Kjo është hera e parë në 36 vjetët e fundit që kombëtarja e Italisë nuk ka arritur të kalojë raundin e parë të Kampionatit Botëror.
XS
SM
MD
LG