Ndërlidhjet

Klinton viziton Evropën Qendrore dhe Kaukazin


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton, më 2 korrik do të fillojë vizitën e saj në Evropën Lindore dhe në Kaukaz. Departamenti i Shtetit njoftoi se udhëtimi i zonjës Klinton ka për synim forcimin e marëdhënieve bilaterale.

Agjenda e saj përfshin takime dhe bisedime me zyrtarë të ndryshëm në Ukrainë, Poloni, Azerbajxhan, Armeni dhe Gjeorgji.
XS
SM
MD
LG