Ndërlidhjet

Pakistan: Nga përleshjet, 2 ushtarë dhe 10 militantë të vrarë


Zyrtarët pakistanezë të sigurisë thonë se së paku dy ushtarë dhe 10 militantë janë vrarë sot në dy përleshje të ndara në Pakistan.

Raportohet se përleshja e parë kishte ndodhur në një postbllok ushtarak në vendin Mohmand, ndërsa tjetra në Orakzai.

Orakzai është shndërruar në fokus kryesor të kryengritësve, pasi qidnra talibanë dhe luftëtarë të al-Kaidës, kanë gjetur strehim këtu, pasi janë larguar nga ofensiva ushtarake në Vaziristanin Jugor, gjatë vitit të kaluar.
XS
SM
MD
LG