Ndërlidhjet

Kampionati Botëror: Uruguaji – Koreja Jugore 2:1


Futbollistët e kombëtares së Uruguajit janë kualifikuar për çerekfinale të Kampionatit Botëror në Afrikën e Jugut, pasi fituan kundër Koresë Jugore me rezultat 2:1.

Në orën 20 e 30 minuta fillon takimi tjetër i së tetës së finales, ai ndërmjet Shteteve të Bashkuara dhe Ganës.

Nesër zhvillohen, poashtu, dy takime: Gjermania – Anglia dhe Argjentina – Meksika, ndërsa gjatë javës së ardhshme takohen edhe Holanda – Sllovakia, Brazili – Kili, Paraguaji – Japonia dhe Spanja – Portugalia.
XS
SM
MD
LG