Ndërlidhjet

Sot luajnë Anglia-Gjermania dhe Argjentina -MeksikaNë ditën e dytë të ndeshjeve eliminatore në Botërorin 2010 në Afrikën e Jugut, sot luajnë Anglia-Gjermania dhe Argjentina-Meksika.

Ndeshja e dy kombëtareve evropiane në orën 16.00 ndërsa tjetra në 20.30.

Fituesit do të kualifikohen në garat e mëtejme në çerekfinale.

Dy çerekfinalistët e parë janë Uruguaji dhe Gana.
XS
SM
MD
LG