Ndërlidhjet

Toronto: Marshi kundër G 20 bëhet i dhunshëmMijëra protestues marshuan të shtunën në qendër të Torontos, duke u vënë zjarrin makinave të policisë dhe shkatërruar dyqane në kundërshtim të samitit të G20.

Anarkistët u shkëputën nga ai që pritej të jetë parakalim i qetë, dhe filluan sulmet në dy pjesë të qytetit.

Policia tha se ka arrestuar më shumë se 30 vetë.
XS
SM
MD
LG