Ndërlidhjet

Gjeorgji: Hiqet përmendorja tjetër e StalinitAutoritetet në Gjeorgji e kanë hequr gjatë natës edhe një përmendore të ish liderit sovjetik, Josif Stalin.

Përmendorja në qytetin Tkibuli, në perëndim të Gjeorgjisë, u hoq dy ditë pasi autoritetet e rrëzuan përmendoren e Stalinit në vendlindjen e tij në qytetin Gori.

Të dyja shtatoret janë hequr gjatë natës për të shmangur protestat eventuale dhe vëmendjen e mediave.
XS
SM
MD
LG