Ndërlidhjet

Toronto: Mbi 400 të arrestuar gjatë protestaveMë shumë se 400 njerëz janë arrestuar gjatë protestave të së shtunës në Toronto kundër samitit ekonomik të G20-ës, njoftoi policia kanadeze.

Gjatë protestave u është vënë flaka automjeteve dhe janë thyer vitrinat e shitoreve në qendër të qytetit.

Zëdhënësi i policisë së Torontos, Tim Barous tha se gjithsejt 412 njerëz janë arrestuar.

Më herët, policia tha se 150 ishin arrestuar në trazirat.
XS
SM
MD
LG