Ndërlidhjet

Gjermania gjunjëzoi Anglinë 4:1Në ditën e dytë të ndeshjeve eliminatore në Botërorin 2010, Gjermania e mposhti Anglinë me rezultat të thellë 4:1.

Golat për gjermanët i shënuan Klose, Podolski dhe Miler, i cili shënoi dy herë, ndërsa për anglezët Upson.

Argjentina dhe Meksika luajnë në orën 20.30.

Dje pjesëmarrjen në çerekfinale e siguruan Uruguaji dhe Gana.
XS
SM
MD
LG