Ndërlidhjet

CIA: Lufta në Afganistan, e gjatë dhe e vështirëShefi i CIA-s paralajmëroi se lufta në Afganistan do të jetë më e vështirë dhe më e gjatë se’ç mendohej përkundër vazhdës së sukseseve kundër Al Kaidës dhe talibanëve.

Leon Panetta tha se SHBA kanë të “bëjnë me një shtet i cili ka probleme me qeverisjen, probleme me korrupcionin, probleme me trafikimin e narkotikëve dhe probleme me kryengritjen e talibanëve”.

Panetta i tha rrjetit televiziv ABC se strategjia e presidentit Obama për të dërguar më shumë trupa deri në fund të gushtit është e drejtë.
XS
SM
MD
LG