Ndërlidhjet

Shpërthen cisterna, 15 të vdekurTë paktën 15 njerëz kanë vdekur dhe dhjetra të tjerë janë plagosur kur një cisternë me karburant shpërtheu në qytetin jugor pakistanez, Hajderabad.

Zëdhënësi i qeverisë tha se shpërthimi, në të cilin u lënduan 40 njerëz ishte aksident dhe jo akt terrorizmi.

Shefi i policisë së Hajderabadit tha se cisterna që kishte një sasi të madhe karburanti, shpërtheu kur ishte e parkuar në një terminal.
XS
SM
MD
LG