Ndërlidhjet

Gjermani-Ukrainë, ashpërsohen raportetGjermania i ka tërhequr vërejtjen Ukrainës pas ndalimit për rreth 10 orë të drejtuesit të Fondacionit Konrad Adenauer, zyra në Kjev. Niko Lang u ndalua në aeroportin e Kjevit dhe u kërcënua me dëbim nga vendi. Lang mundi të hynte në Ukrainë vetëm të dielën, pas ndërhyrjes së autoriteteve gjermane.

Mediat ukrainase kanë raportuar se Lang ka probleme me autoritetet në Ukrainë si rezultat i kritikave të tij ndaj administratës së presidentit Viktor Janukoviç
XS
SM
MD
LG