Ndërlidhjet

Turqia godet militantët kurdë në IrakAeroplanët ushtarakë turqë kanë sulmuar disa caqe në veri të Irakut, të cilat besohet se janë baza të militantëve kurdë.

Burimet nga Partia Punëtore e Kurdistanit dhe autoritetet lokale kanë konfirmuar sulmet në rajonin e Arbilit, por nuk ka informacione për të vrarë. Turqia në vazhdimësi ka zhvilluar sulme ajrore kundër bazave të militantëve kurdë në veri të Irakut.

Javën e kaluar rebelët kurdë kanë sulmuar dhe vrarë 12 ushtarë turqë gjatë sulmeve brenda territorit të Turqisë.
XS
SM
MD
LG