Ndërlidhjet

Jep dorëheqjen kreu i Federatës Franceze të FutbollitKreu i Federatës Franceze të Futbollit, Zhan Pierr Eskalet, do të japë dorëheqjen të premten. Vendimi erdhi pas eleminimit të Francës qysh në ndeshjet në grupe gjatë eleminatoreve të Afrika e Jugut 2010.

Lojtarët e kombëtares franceze patën përplasje me trajnerin duke mos marrë pjesë dhe në një seancë stërvitore. Konflikti erdhi pasi trajneri Rajmond Domenek dëboi futbollistin Nikolas Aneka.
XS
SM
MD
LG