Ndërlidhjet

Holanda në çerekfinaleHolanda u kualifikua për në çerekfinale të ndeshjeve eliminatore në Botërorin 2010. Holanda fitoi ndaj Sllovakisë me rezultatin 2 me 1. Ndeshja e dytë e paraparë për sot, në kuadër të Afrika e Jugut 2010, është Brazil-Kili, që do të luhet në ora 20.30.

Përveç Holandës në çerekfinale janë kualifikuar edhe Uruguaji, Gana, Gjermania dhe Argjentina.
XS
SM
MD
LG