Ndërlidhjet

Lavrov: Të takohen SHBA-të, Irani dhe ANEBMinistri i Jashtëm i Rusisë, Sergei Lavrov, ka kërkuar mbajtjen e një takimi mes Iranit, Shteteve të Bashkuara dhe Agjencisë Ndërkombëtare të Energjisë Bërthamore lidhur me karburantin bërthamor të nevojshëm për reaktorin mjekësor në Teheran.

Deklarata e Lavrovit është bërë për agjencinë e lajmeve Itar-Tass gjatë vizitës së shefit të diplomacisë ruse në Izrael.
XS
SM
MD
LG