Ndërlidhjet

Paraguaji në çerekfinaleNë ditën e fundit të ndeshjeve eliminatore në Botërorin 2010, Paraguaji e mundi Japoninë.

Ndeshja përfundoi pa gola në kohën e rregullt, ndërsa 30 minutat shtesë nuk e ndryshuan rezultatin.

Por ishin penalltitë ato që Paraguajit i siguruan plasmanin në çerekfinale.

Në ndeshjen e fundit për sot, në orën 20.30 luajnë Spanja dhe Portugalia.
XS
SM
MD
LG