Ndërlidhjet

Spanjoli David Silva në Manchester City


David Silva
Mesfushori spanjol David Silva, do t'i bashkangjitet klubit futbollistik Manchester City në katër vitet e ardhshme, njoftoi ekipi anglez.

"Manchester City ka arritur marrëveshje me klubin Valensia për transferimin e David Silva", tha klubi në faqen e tij në internet.

"Këshilltarët e lojtarëve dhe zyrtarët nga të dy klubet i kanë finalizuar detajet. Ai do t'i kompletojë testet mjekësore dhe zyrtarisht do të bëhet lojtar i ekipit Manchester City sapo të përfundojë Kamionati Botëror", thuhet në njoftim.
XS
SM
MD
LG