Ndërlidhjet

Papa krijon zyrë që të përforcojë Krishterimin në PerëndimPapa Benedikti XVI ka krijuar zyrë të re në Vatikan për ta përforcuar Krishterimin në Evropën Perëndimore.

Këtë javë papa tha se duhet të promovohen vlerat në vendet ku krishterimi ka ekzistuar me shekuj, por që sot jetojnë në shoqëri sekulare.

Kisha katolike e ka parë imazhin e saj tejet të minuar nga skandalet për abuzime seksuale të të miturve nga priftërinjtë në Shtetet e Bashkuara dhe disa vende evropiane.
XS
SM
MD
LG