Ndërlidhjet

SHBA: Kongresi e zvogëlon ndihmën për Afganistanin


Dhoma Përfaqësuese e Kongresit amerikan, ka votuar për zvogëlimin për afro 4 miliardë dollarë, të ndihmës për qeverinë në Afganistan.

Kjo lëvizje u bë pas raportit në të përditshmen Uashington Post, se zyrtarët e lartë në qeverinë e presidentit Karzai, po i bllokonin hetimet për korrupsion të aleatëve politikë dhe për shkak të supozimeve se ndërmjetësuesit e fuqishëm afganë, miliona dollarë po i dërgojnë jashtë Afganistanit.
XS
SM
MD
LG