Ndërlidhjet

BH: Arrestohen 32 trafikantë


Policia në Bosnjë e Hercegovinë ka arrestuar 32 persona të dyshuar për trafikim droge dhe armësh.

Ministria e Brendshme njofton se arrestimnet janë bërë pas bastisjes së 40 vendbanbimeve.

Arrestime të ngjashme, policia bosnjake ka bërë edhe në muajin maj.

Bosnja është një rrugë e njohur e trafikut të armëve dhe të drogës drejt Evropës Perëndimore.
XS
SM
MD
LG