Ndërlidhjet

Konferencë ndërkombëtare për çështjen palestineze


Sot në Paris do të mbahet një konferencë ndërkombëtare për çështjen palestineze.

Në të pritet të marrin pjesë ministri i Jashtëm i Francës, Bernard Kushner, ish-kryeministri britanik, Toni BLer, përfaqësuesja e lartë e BE-së për politikë të jashtme, Kethrin Eshton, si dhe kryeministri i autoritetit palestinez, Salam Fajad.
XS
SM
MD
LG