Ndërlidhjet

Spiunët rusë kërkojnë lirim me kusht


Nëntë personat e arrestuar në Shtetet e Bashkuara si agjentë të Rusisë do të kërkojnë sot nga drejtësia amerikane që të lirohen gjatë periudhës së hetimeve.

Të arrestuarit të dhjetë, kjo kërkesë i është hedhur poshtë të hënën.

Seanca dëgjimore zhvillohet në kohën kur policia qipriote është në kërkim të të dyshuarit të 11-të, i cili gjendet në arrati.

Ministria e Jashtme e Rusisë, e cila ka konfirmuar se disa nga të dyshuarit janë rusë, ka premtuar se do të ofrojë ndihmë.

Uashingtoni dhe Moska janë përpjekur ta tejkaojnë skandalin.
XS
SM
MD
LG