Ndërlidhjet

Kijev: Presidenti sjell drogë në mbledhjen e qeverisë


Presidenti i Ukrainës, Viktor Janukoviq, ka sjellë në mbledhjen e sotme të qeverisë kokainë, marihuanë dhe disa lloje të tjera të drogave.

Ai tha se synonte t’u tregonte ministrave se sa e lehtë është qasja në drogat e paligjshme në Ukrainë.

Janukoviq tha se drogat e sjella në takim ishin blerë nga ekipi i tij përmes internetit.

Ai shtoi se zyrtarët po dështojnë në luftën kundër trafikut të drogës.
XS
SM
MD
LG