Ndërlidhjet

Afganistan: Luftime mes policisë dhe talibanëvePolicia afgane po përballet me luftëtarë talibanë në zyrat e një prej organizatave humanitare amerikane në veri të Afganistanit.

Raportohet se policia ka rrethuar zyrat e organizatës “Development Alternatives” në qytetin e Kunduzit. Nuk ka informacione të tjera për ngjarjen.
XS
SM
MD
LG