Ndërlidhjet

Meksikë: 21 të vdekur në përleshjet mes trafikantëve21 persona janë vrarë gjatë një përleshje masive mes grupeve të armatosura në Meksikë, pranë kufirit me SHBA-në. Raportohet se luftimet janë zhvilluar mes grupeve rivale të përfshira në trafikun e drogës dhe të njerëzve.

Burimet zyrtare meksikane njoftojnë se nëntë persona janë arrestuar në vendngjarje, gjashtë nga të cilët ishin plagosur në luftimet mes bandave.
XS
SM
MD
LG