Ndërlidhjet

Shpërthim në MitrovicëNjë shpërthim ka ndodhur sot në veri të Mitrovicës, në kohën kur rreth një mijë serbë po protestonin kundër e hapjes së Zyrës për Regjistrim Civil në këtë lagje. Policia thotë se ka disa të lënduar, por nuk e di numrin e saktë të tyre.

Aktualisht, protestuesit janë shpërndarë, ndërsa hetues të Policisë së Kosovës dhe të EULEX-it, po hetojnë rrethanat në të cilat ndodhi shperthimi.
XS
SM
MD
LG