Ndërlidhjet

Holanda mund Brazilin 2:1


Në ndeshjen e parë të çerekfinales së Kampionatit Botëror të Futbollit në Afrikën e Jugut, Holanda bëri befasi, duke mundur Brazilin me rezultat 2:1.

Në orën 20:30 fillon takimi i dytë çerekfinal ndërmjet Uruguajit dhe Ganës.

Nesër zhvillohen edhe dy takimet e fundit çerekfinale, Argjentina-Gjermania dhe Paraguaji-Spanja.
XS
SM
MD
LG