Ndërlidhjet

Bedrych mund Gjokoviqin


Tenisti çek, Tomas Berdych, në gjysmëfinalen e sotme të turneut në Wimbeldone, mundi tenistin serb, Novak Gjokoviq, me rezultat 6:3, 7:6, 6:3.

Berdych më herët ka mposhtur edhe lojtarin më të mirë në botë, Roger Federer.

Në meçin e dytë gjysmëfinal do të ndeshen Endy Marey dhe Rafael Nadal.
XS
SM
MD
LG