Ndërlidhjet

Trajneri Dunga jep dorëheqje


Trajneri i Brazilit, Karlos Dunga, ka dhënë dorëheqje pas humbjes së kombëtares braziliane nga Holanda dhe eliminimi nga Kampionati Botëror i Futbollit, që po mbahet në Afrikën e Jugut.

Dunga kishte paralajmëruar largimin edhe më herët.

Kampioni i pesëfishtë i botës në futboll u mposht nga Holanda me rezultat 2:1.
XS
SM
MD
LG