Ndërlidhjet

Poloni: Votohet për presidentinNë Poloni po zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Në garë janë Jarosllav Kazçinski, kreu i opozitës së djathtë, i njohur si eurodyshues dhe kryetari aktual i parlamentit, Bronisllav Komorovski.

Kazçnski është vëllai binjak i presidentit të ndjerë Les Kazçinski, që humbi jetën, së bashku me 90 zyrtarë të tjerë polakë, në një aksident ajror në muajin prill.
XS
SM
MD
LG