Ndërlidhjet

Klinton në AzerbaxhianSekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton po viziton Azerbaxhianin. Në Baku Klinton do të takohet me presidentin Ilham Aliev ku do të diskutojë çështjet rajonale, përfshi dhe konfliktin në Nagorni Karabak, një enklavë branda Azerbaxhianit e populluar nga armenë.

Klinton po zhvillon një turne diplomatik në disa vende të Evropës Lindore dhe në Kaukaz.
XS
SM
MD
LG