Ndërlidhjet

Kosovë-Bullgari: Bashkëpunim kulturorKosova dhe Bullgaria do të nënshkruajnë në fillimjavë “Marrëveshjen e Bashkëpunimit” në fushën e kulturës, artit e sportit. Nënshkrimi do të bëhet në Sofje mes ministrit kosovar të Kulturës, Rinisë e Sporteve, Lutfi Haziri dhe homologut të tij bullgar Vezhdi Rashidov.

Lajmi bëhet i ditur nga burimet zyrtare në Prishtinë.
XS
SM
MD
LG