Ndërlidhjet

Afrika e Jugut 2010: Bajerni, klubi më i përfaqësuarBajerni i Mynihut është klubi i përfaqësuar më mirë në mesin e katër ekipeve kombëtare që luajnë në gjysmfinale të Afrika e Jugut 2010. Shtatë lojtarë të kombëtares gjermane luajnë me Bajernin e Mynihut, poredhe dy lojtarë të Holandës janë pjesë e klubit gjerman.

Ky fakt paraqet problem për trajnerin e Bajenrit, holandezin Luis Van Gaal.

Sipas tij lojtarët që lëuajnë për kombëtaret e Gjermanisë dhe Holandës nuk do të mund të vijnë në stërvitjet e klubit deri në 2 gusht. Kjo u lë vetëm dy javë kohë atyre të përgatiten për ndeshjet e kampionatit gjerman që fillon më 20 gusht.
XS
SM
MD
LG