Ndërlidhjet

Ingusheti: Vriten dy policë e plagosen pesëPersona të panjohur kanë sulmuar me granata dhe armë automatike dy makina që po transportonin policë në rajonin e Ingushetisë në Rusi. Dy policë u vranë e pesë të tjerë u plagosën gjatë sulmit.

Militantët islamikë kanë shtuar sulmet ndaj ushtarëve e policëve rusë në Ingusheti, rajon që i takon Rusisë dhe ka shumicën e popullsisë myslimane.
XS
SM
MD
LG