Ndërlidhjet

MekKejn: Kandahari – kryesor për fitore në Afganistan


Gjatë vizitës në Afganistan, senatori amerikan, Xhon MekKejn, tha se operacionet e pritura në dhe rreth qytetit jugor të Kandaharit, janë madhore lidhur me arritjen e fitores në këtë vend.
Ai ka kritikuar korrupsionin brenda qeverisë së Afganistanit, duke thënë se kjo paraqet 70% të problemit për sjelljen e stabilitetit në Afganistan.

Së bashku me zotin MekKejn, në vizitë në Afganistan ishin edhe senatorët Lindzi Graham dhe Xhozef Liberman.
XS
SM
MD
LG