Ndërlidhjet

Elizabeth i drejtohet Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së


Mbretëresha Elizabeth do të flasë para Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së, për të dytën herë gjatë mbretërimit të saj. Për herë të parë, ajo iu drejtua Kombeve të Bashkuara në vitin 1957. Sot, ajo pritet të bëjë thirrje për unitet dhe paqe në botë.

Mbretëresha po ashtu do të vendosë një kurorë lulesh aty ku dikur ishin kullat binjake.
XS
SM
MD
LG