Ndërlidhjet

Putin: Ekstremistëve po u vjen fundi


Ekstremistëve që kanë ndërmarrë një numër sulmesh kundër forcave ruse të sigurisë në rajonin e Kaukazit, po u vjen fundi.

Deklarata u bë nga kryeminsitri rus, Vladimir Putin, gjatë një fjalimi të mbajtur në rajon.

Kaukazi, gjatë muajve të fundit, ka parë rritje të sulmeve kundër forcave të ushtrisë dhe të policisë ruse.

Moska zyrtare ka akuzuar ekstremistët islamikë për këto sulme.

XS
SM
MD
LG