Ndërlidhjet

Dalai Lama feston ditëlindjen e 75-të


Udhëheqësi shpirtëror i Tibetit, Dalai Lama, festoi ditëlindjen e 75-të.

Ai iu drejtua rreth 5,000 mbështetësve të tij, që ishin mbledhur në tempullin McLeod Gan - në pjesën e Himalajeve që gjenden në territorin e Indisë.

Dalai Lama jeton këtu që nga viti 1959, kur ka ikur nga Tibeti nën sundimin kinez. Shkollat dhe bizneset ishin mbyllur sot për nder të ditëlindjes së tij.
XS
SM
MD
LG