Ndërlidhjet

SHBA: I nxehti shkakton mungesë energjieNju Jorku dhe Uashingtoni janë përballuar me mungesa të energjisë elektrike. Temperaturat e larta janë shoqëruar me rritjen e shkallës së përdorimit të energjisë elektrike për ftohje.

Temperaturat në bregun lindor kanë arritur deri në 38 gradë celcius. E njëjta situatë është paraqitur pak ditë më parë dhe në Toronte të Kanadasë.
XS
SM
MD
LG