Ndërlidhjet

NATO-ja vret 5 ushtarë afganëZyrtarët e NATO-s njofotjnë se nga një sulm i forcave të Aleancës gjatës natës janë vrarë gabimisht pesë ushtarë afganë dhe janë plagosur dy të tjerë. Incidenti ka ndodhur në provincën e Groznit. Zyrtarët afganë kritikuan NATO-n për operacioninn duke theksuar se “kjo nuk është hera e parë që ndodhin gjëra të tilla”.

Zëdhënësi i NATO-s tha se ka nisur një hetim i përbashkët me institucionet afgane për incidentin tragjik.
XS
SM
MD
LG