Ndërlidhjet

PE-ja diskuton për Kosovën dhe ShqipërinëParlamenti Evropian diskuton gjatë ditës për zhvillimet në Kosovë dhe në Shqipëri. Në debat do të jetë e pranishme edhe shefja e diplomacisë evropiane, Kethrin Eshton.

PE-ja pritet të votojë më 8 korrik rezoluta për të dyja vendet.

“Korrupsioni, krimi i organizuar dhe institucionet e dobëta janë problemet kryesore me të cilat përballen të dyja vendet”, thuhet në një deklaratë për shtyp të PE-së, në prag të takimit.

XS
SM
MD
LG