Ndërlidhjet

Vazhdon dhuna në Dagestan


Policia në Dagestan ka gjetur dy trupa të pajetë në një makinë të djegur në periferi të kryeqytetit Makhachkala. Ministria e Brendshme tha se policia ka dalë në vendin e ngjarjes dhe po heton rrethanat. Viktimat nuk janë identifikuar ende.

Në të tjera zhvillime, sulmues të panjohur kanë bërë përpjekje të sulmojnë një polic, duke vendosur mjetin shpërthyes jashtë shtëpisë së tij në fshatin Sulak.
XS
SM
MD
LG